Yerden Isıtma

Yerden Isıtma Sistemi

Yerden Isıtma

Yerden Isıtma

Yeni ısıtma teknolojilerinde modern olarak günümüzde hızla yaygınlaşan yerden ısıtma sistemi popüler bir tercih olmaya devam ediyor. Kalite çerçevesinde değişen markalar ve bünyesinde hizmet sunan firmalar ile ısıtma sistemleri günümüzde son teknolojiye uygun hale getirilmiştir.

Isı Enerji firması olarak evlerinizde, ofislerinizde, otellerde ve kurumsal mekanlarda sizlere yerden ısıtma sistemleri ile konfor getiriyoruz. Sağlıklı, hijyenik ve ekonomik kullanıma sahip olan alttan ısıtma sistemi ile büyük avantajlara ulaşın.

Alttan Isıtma | Yerden Isıtma

Isı Enerji firması olarak İstanbul başta olmak üzere, civar şehirler dahilinde yerden ısıtma sistemleri, alttan ısıtma sistemleri, zemin ısıtma sistemleri için malzeme satışı ve uygulama hizmetleri sunuyoruz. Mühendislik firmamız kurulduğu yıldan bugüne kadar satışını üstlendiği projeler ile uygun fiyatlı malzeme satışını işçilik ile sunmaktayız. Yıllara dayanan tecrübe ve profesyonellik ile siz değerli müşterilerimize yeni teknolojiye uygun yerden ısıtma sistemlerini tüm mekanlarda gerçekleştiriyor ve malzeme satışını üstleniyoruz.

Isı Enerji olarak firmamız alttan ısıtma hizmetlerinde sadece sulu alttan ısıtma yönetimi için malzeme satışı ve uygulama hizmeti sunmaktadır. Yerden ısıtma sistemi çağımızın yeni ve modern ısıtma sistemleri arasında hızlı şekilde girerek, yeni yapılan konut, bina, villa ve diğer mekanlar için günümüzde hızla kullanımı yaygınlaşmıştır.

İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin 81 noktasına yerden ısıtma malzemeleri (strafor, kollekör, kollektör dolabı, boru tutucu klips, boru) satışını yapıyoruz. Uygulama noktasında İstanbul ve civar şehirlerde sunuyoruz. En kaliteli ve makul fiyatlı malzeme satışı ve uygulama noktası olarak siz değerli müşterilerimize hizmet sunmanın gururu içerisindeyiz. Güler yüzlü firmamızın teknikerleri siz değerli müşterilerimize fiyat bilgisi sunmak ve detaylı bilgi aktarımı yapmak için telefon başında bekliyor.

Yerden Isıtma Sistemleri

Son yıllarda Yerden ısıtma sistemlerinde çok fazla talep yoğunluğu görülüyor. Dünyada ve Türkiye’de kullanılan yerden ısıtma sistemleri diğer ısıtma sistemlerine göre daha potansiyeli yüksek ve verimli bir yöntem olmasından dolayı tercih ediliyor. Fiyat açısından diğer ısıtma sistemlerine göre daha düşük maliyetlidir. Teknolojiye ayak uydurulmuş alttan ısıtma sistemleri artık ülkemizce tercih ediliyor. Konut, villa, ev, kurumsal mekanlar, ofisler ve diğer mekanlarca uygulanabilir olması ve yer kaplamadığı için uygulanabilir olması, diğer ısıtma sistemlerine göre daha kullanılabilir olmasından dolayı yoğun olarak tercih edilme sebebidir. Isı Enerji olarak yerden ısıtma sistemleri arasında sulu yerden ısıtma hizmeti uygulaması ve malzeme satışını yapıyoruz.

Sulu Yerden Isıtma Sistemi Nedir?

Sulu yerden ısıtma sistemi günümüzün en iyi yalıtımlı, daha az enerji harcayan, yeni yapılan konutlarda hava geçirmeyen yapılar için çok temiz ve ekonomik ısıtma sistemidir. Roma zamanında yerden ısıtma sistemi daha değişik bir biçimde kullanılarak aynı mantık ile binaların ve hamamların ısınması için kullanılmıştır.  Yeni teknolojiye göre düzenlenen borular içerisinden geçen su ile Sulu yerden ısıtma sistemi adı ile günümüzde kullanılmaya başlamıştır.  Sulu yerden ısıtma, zeminden ısıtma sistemlerinin başında gelmektedir. Bu özel olarak geliştirilen ısıtma teknolojisi günümüzde konutlarda, otellerde, villalarda, ofislerde ve kurumsal mekanlarda kullanılmaktadır. Uygulama esnasında zemine izolasyon straforları yerleştirilmektedir. Bu straforlar üzerine içerisinden sıcak su geçen oksijen bariyerli plastik borular döşenir. Daha sonra boruların bağlantısının yapıldığı kombi veya kazandan su akışı yapılır. Sıcak su ile bağlantı noktasındaki kollektör bağlantıları, kollektör dolabı montajı yapılmaktadır.

Sulu yerden ısıtma teknolojisi, çok büyük mekanlarda ısıyı eşit ve adil bir şekilde yaymasından dolayı ısıtma teknolojileri aralarında en etkili yöntemlerden biri olarak yoğun şekilde yeni yapılan konutlarda ve mekanlarda tercih edilmektedir. Evde dekorasyon açısından hoş bir görünüm radyatörler, ufo ve diğer ısıtıcıları ortadan kaldıran Sulu alttan ısıtma sistemi pratik ve sağlıklı bir yöntemdir. Uzun ömürlü ve kullanım açısından üşümeyen ayaklardan dolayı memnuniyet yaratan sistem siz değerli müşterilerimize büyük bir avantaj sağlıyor. Günümüzde radyatörlerin kullanımı eski faaliyetlerini yitirerek, yerini zeminden ısıtma sistemleri yerini almıştır. Sulu zeminden ısıtma sistemini kombi, kazan ve diğer ısıtıcılar yerine köy ve şehir yaşamında güneş enerjisine bağlanılırsa, ekonomik yönden çok olumlu sonuçlar alınabilir.

Sulu Yerden Isıtmayı Neden Tercih Etmelisiniz?

En önemli tercih nedeni olan konfordur. Batıda kullanılan yerden ve duvardan ısıtma sistemleri  Ülkemizde her geçen gün kullanımı yaygınlaşıyor. İnsanlar sulu yerden ısıtma sayesinde hem ayakları hem de vücutları ısındığından dolayı en büyük tercih sebebidir. Radyatör ve diğer ısıtıcılar, sadece bulunduğu ortamı ısıtan ve insanların ayağını üşümeye maruz bırakmaktadır. Sulu yerden ısıtma sisteminde radyatör gibi yerel olarak belirli bir alanda verilen sıcaklık yoktur. Evinizin her yerine aynı sıcaklığı vermektedir. Ne çok sıcak nede çok soğuk olan sulu zeminden ısıtma hafif sıcaklık hissi verir.

Yerden ısıtma sistemi kullanırken çoğu insan kombi veya kazan ayarlarından termostat ayarını düşürerek enerji açısından verim ve uygun maliyetli olmaktadır. Diğer ısıtma sistemleri için ödediğiniz doğalgaz faturası sulu yerden ısıtma maliyetlerine göre oldukça pahalıdır. Sulu alttan ısıtma sistemine geçmeniz durumunda aylık faturanızda düşüşler yaşanacaktır. Hem performanslı hem tasarruflu olan zeminden su ile ısıtma sistemine geçiş ile doğru bir karar yaptığınızın sizde farkına varacaksınız.

Sulu yerden ısıtma sistemi yaptırmak istiyorsanız konut genelinde, kaba inşaat öncesi yapılması daha uygun ve elverişlidir. Eğer kaba inşaat sonrası bir yerleştirme olacaksa, bu biraz maliyeti ve zamanı arttırmaktadır. Yerden ısıtma sistemleri üzerinde atılan şap kaba inşaat sırasında daha hızlı ve uygun maliyete yapılmaktadır. Mekana göre çözüm üreten Isı Enerji firmamız siz değerli müşterilerine her daim profesyonel şekilde yardımcı olmaktadır. Zemin strafor ve boruları döşenmeden önce tüm tadilat çalışmaları süreci sona ermeden mutlaka yapılması daha uygundur. Su borulu yerden ısıtma sistemi yeni bir sistem olmadığını sizlere belirtmek istiyoruz. Roma’da kullanıma başlayan bu uygulama günümüzde çeşitli alanlarda uygulama başlanmıştı. Büyük alanlar için sulu yerden ısıtma sistemlerine gerek duyulmuştur.